LB 500

LB 500

LB 500

در ابتدا و هنگام ورود به خانه هوشمند، ابتدا کارت مخصوص را روی دستگاه کارت خوان قرار می دهید. سیستم هوشمند، همزمان با خاموش کردن دزدگیر، قفل درب ورودی را باز می کند.با ورود شما به هر قسمت خانه، چراغ ها بصورت اتوماتیک روشن می شوند.باز شدن پرده های برقی سالن و روشن شدن کولر همان لحظه ورود به منزل، در واقع یک خوش آمد گویی گرم ازطرف خانه هوشمند است. برای رفع خستگی ، وارد حمام می شوید تا یک دوش آب گرم بگیرید.، سیستم متوجه حضور شما می شود و بوسیله اسپری های خوشبو فضا را معطر می کند و همزمان موسیقی دلخواه شما را با صدای ملایم پخش می کند ، اکنون بر روی مبل راحتی نشسته اید و می خواهید تلویزیون را روشن کنید ، به جای ریموت می توانید از گوشی موبایل یا تبلت استفاده کنید.کنترل تلویزیون ، سینمای خانگی ، گیرنده دیجیتال و … همگی بدون نیاز به ریموت و فقط از طریق موبایل در اختیار شماست.حتی می توانید سیستم صوتی و تصویری هوشمند را روشن کنید و فیلم ، عکس یا موزیک دلخواه خود را پخش کنید.علاوه بر این امکان کنترل همه تجهیزات منزل ، مانند چراغ ها ،کولر ، شیر برقی گاز ، آبیاری اتوماتیک باغچه و … همگی بوسیله موبایل یا تبلت از هرجای دنیا که بخواهید در اختیار شماست. هنگام خروج از منزل نیز کافیست از روی مانیتور بسیار ساده و زیبای سیستم ، کلید خروج را لمس کنید، سیستم بر اساس تنظیمات قبلی شما چراغ ها و کولر را خاموش می کند و پرده ها را می بندد.بستن شیر گاز و همینطور روشن کردن دزدگیر و … همگی در قالب یک بدرقه مدرن بصورت اتوماتیک توسط خانه هوشمند شما انجام می شود.

 

کنترل روشنایی

 

 

روشنایی اتوماتیک

 

 

 

در استفاده از سیستم هوشمند هِگسا می توانید چراغ مورد نظر را در حالت اتوماتیک قرار دهید. در این صورت با ورود شما به هر فضا ، چراغ آن بصورت اتوماتیک روشن شده و پس از خروج ، خاموش خواهد شد.

 

سناریوهای روشنایی

 

 

 

 

شاید دوست داشته باشید در ساعات اولیه روز ، چراغ های سالن و اتاق مستر که نور خوبی دارند ، در حالت خاموش قرار داشته باشند.چراغ های سرویس ، اتاق خواب و راهرو ، در حالت اتوماتیک باشند و چند چراغ دیگر مثل چراغ تزئینی نشیمن روشن باقی بمانند. همه این ها را بوسیله مانیتور تنظیم می کنید که یکباره اتفاق بیفتد.به این تنظیمات سناریو گفته می شود.حال هر وقت بخواهید می توانید این سناریو را با لمس یک کلید فعال کنید و یا فعال شدن آن را به سیستم هوشمند بسپارید تا هر روز سر ساعت بصورت خودکار تغییر یابد.

 

سناریوهای روشنایی

 

 

 

 

در صورتی که بخواهید چراغی را در ساعت معینی از شبانه روز روشن نمایید ، می توانید آن را توسط مانیتور لمسی به سادگی کوک کنید ، همه چراغ ها در این سیستم قابل کوک کردن هستند این قابلیت برای چراغ های نما یا محوطه ساختمان بسیار جذاب می باشد.

 

توزیع فرمان

 

 

 

 

کنترل روشنایی نیز مانند سایر تجهیزات خانه بوسیله تلفن ثابت ، ریموت ، تبلت یا گوشی هوشمند از داخل یا خارج خانه به سادگی امکان پذیر است.

 

 

سناریو فریب سارق

 

 

 

 

هنگام عدم حضور ، چراغ های خانه بر اساس تنظیمات قبلی ، از زمان غروب آفتاب ، روشن و خاموش خواهند شد.این عمل به نحوی هوشمند اتفاق می افتد که سارق گمان می کند شما در منزل حضور دارید.

 

اعلام حریق

 

 

 

در ارائه سیستم هوشمند باید استانداردهای آتش نشانی رعایت شوند ، شما می توانید بطور همزمان سیستم اعلام حریق مرکزی و اعلام حریق هوشمند واحد را داشته باشید.در صورت بروز حریق سیستم هوشمند علاوه بر آژیر خطر و اعلام تلفنی ، شیر برقی گاز را جهت جلوگیری از پیشرفت حریق قطع می کند.

 

اعلام نشت گاز

 

 

 

سنسورهای نشت گاز هنگام نشت گاز ، آزیر خطر را به صدا در می آورد ، به شما تلفن می کند و همزمان شیرگاز را قطع می کند.همچنین در صورت بروز نشت گاز ، همه چراغ ها را به حالت غیر فعال در می آورد و چراغ های روشن را روشن و چراغ های خاموش را خاموش نگه می دارد تا خطر انفجار را کاهش دهد.

 

شیر برقی گاز

 

 

 

علاوه بر زمان بروز حریق یا نشت گاز ، شما می توانید بوسیله تلفن یا تبلت نیز از داخل یا خارج منزل ، شیر گاز را قطع کنید ، این قابلیت برای زمانی که در هنگام خروج از منزل فراموش کرده اید گاز را قطع کنید ، بسیار مفید و کارآمد است.

 

 اعلام تلفنی

 

 

 

 

سیستم خانه هوشمند در صورت بروز یکی از موضوعات ایمنی یا امنیتی ، با شماره تلفن های از پیش تعیین شده تماس گرفته و آن را بصورت شفاهی اعلام می کند ، هنمچنین اگر فرد سالخورده یا بیماری در منزل تنها باشد، در صورت نیاز به کمک فوری کافیست کلید مربوطه را روی مانیتور لمس کند.سیستم هوشمند بصورت اتوماتیک تماس گرفته و درخواست کمک می کند.

تجهیزات کنترل خانه هوشمند

 

 

 

   مانیتور لمسی

 

 

 

مانیتورهای لمسی در خانه هوشمند می توانند امکان کنترل همه تجهیزات از جمله روشنایی ، کولر ، پرده برقی ، شیر برقی گاز، آبیاری اتوماتیک باغچه ، درب کنترلی ، قفل برقی و … را به سادگی و به زبان فارسی در اختیار مصرف کننده قراردهند.

 

تبلت یا گوشی هوشمند

 

 

 

با نصب تجهیزات wifi  و همچنین نرم افزارهای تلفن همراه کنترل همه تجهیزات یک خانه هوشمند بوسیله چند تبلت یا گوشی بصورت همزمان از هر جای دنیا ( بدون نیاز به اینترنت) امکان پذیر است.مهمترین ویژگی این نرم افزار این است شما در نهایت سادگی می توانید صفحات و کلیدها را با اسامی دلخواه خود ایجاد نمایید.از دیدگاه مشتریان ، این نرم افزار جزو محبوبترین تولیدات این شرکت می باشد .محصولی ساده ، زیبا، سریع و دوست داشتنی!

 

تلفن کنترل

 

 

 

 

 

 

همه تجهیزات خانه هوشمند توسط خط تلفن از داخل و خارج منزل قابل کنترل است بطور مثال شما می توانید قبل از رسیدن به منزل کولر را روشن و یا شیر گاز منزل را که در هنگام خروج فراموش کرده اید، قطع کنید.

 

  ریموت کنترل

 

 

 

ریموت کنترل دارای ۱۲ کانال مجزا برای کنترل ۱۲ مصرف کننده طراحی شده است که عملکرد هر یک از کلید های این ریموت از روی مانیتور لمسی توسط کاربر قابل تنظیم است بطور مثال می توانید کلید ۱ را برای باز کردن درب واحد ، کلید ۲ را برای روشن کردن کولر و … به همین ترتیب ۱۲ کلید را بطور مستقل تنظیم کرده و از سادگی کنترل یک خانه هوشمند لذت ببرید.

 

 

تجهیزات مادون قرمز و رادیویی

 

 

 

 

 

 

 

 

با نصب این تجهیزات بجای ریموت کنترلهای تلویزیون، سینمای خانگی، گیرنده دیجیتال، پرده های برقی و … می توانید بوسیله موبایل یا تبلت نیز کنترل این وسایل را در دست گیرید.به زبان ساده تر موبایل شما علاوه بر خاموش و روشن کردن تجهیزاتی مثل چراغها ، میتواند کنترل لوازم ریموت دار مثل تلویزیون را نیز انجام دهد.

 

سیستم کنترل صوت و تصویر

 

 

 

 

با داشتن این سیستم می توانید هر فیلم ، عکس و یا موسیقی دلخواه خود را از موبایل بصورت بیسیم به این سیستم منتقل کنید.

فیلم و عکس خانوادگی شما از طریق انتقال داده ها بر روی یک دستگاه هارد ضبط میگردد.حال می توانید فایل مورد نظر خود را روی تلویزیون یا سینمای خانگی اجرا کنید.تماشای خاطرات تصویری خانواده توسط تلویزیون بسیار جذاب است کنترل این سیستم و ضبط و پخش فایلها همگی توسط نرم افزارهای خانه هوشمند به وسیله تبلت یا گوشیهای هوشمند انجام می شود.

کنترل تردد

 

قفل برقی و کارتخوان

 

 

 

 

دو امکان قفل برقی و کارتخوان بر روی درب اصلی هر واحد از هر نوع که باشد قابل نصب است.با کشیدن کارت بر روی دستگاه کارتخوان همزمان با باز شدن قفل برقی دزدگیر خاموش می شود.باز شدن پرده ها ، روشن شدن کولر ، یا هر نوع سیستم سرمایشی یا گرمایشی ، فعال شدن روشنایی اتوماتیک و همگی بر اساس تنظیماتی که قبلا انجام داده اید ، همزمان با کشیدن کارت انجام پذیر است.

 

 درب برقی ، کرکره برقی ، پرده برقی

 

 

 

 

کنترل انواع دربهای برقی شامل دربهای دو لنگه، ریلی ، زیر سقفی ، کرکره ای و همچنین انواع پرده ها از قبیل کنار رو ، بالا رو ، زبرا و … توسط سیستم امکان پذیر است.این قابلیت ها بوسیله موبایل ، تبلت و تلفن ثابت از داخل و خارج از منزل در دسترس شماست.

 

فراخوان آسانسور

 

 

 

 

در هنگام خروج از واحد با لمس کلید مربوطه از روی مانیتور ، سیستم هوشمند متوجه خروج خود می کنید سیستم بصورت اتوماتیک چراغها را خاموش می کند دزدگیر را روشن و شیر گاز را قطع می کند.کولر و فنکوئل را در حالت کم ظرفیت قرار می دهد ، پرده ها را می کشد و همه تنظیمات قبلی را بصورت همزمان انجام می دهد.پس از خروج از واحد مشاهده می کنید که آسانسور فراخوان شده و در همین طبقه منتظر شماست.

کنترل سیستم های سرمایشی و گرمایشی

 

مانیتورینگ دما

 

 

 

 

با داشتن سیستم هوشمند می توانید دمای هر یک از قسمتهای خانه را روی مانیتور لمسی مربوطه در اختیار داشته باشید.دمای هر اتاق، سالن، نشیمن و یا هر قسمت خاصی از ساختمان مثل دمای آب استخر، جکوزی و دمای محیط بیرون ساختمان همگی در اختیار سیستم هوشمند قرارد دارند که می توان از این اطلاعات برای کنترل سیستمهای سرمایشی و یا گرمایشی استفاده کرد. در صورت کنترل کامل موتورخانه ، نمایش دمای هر یک اجزای آن نیز می تواند به این وسیله در اختیار شما قرار گیرد.

 

فن کوئل ها

 

 

 

 

کنترل فن کوئل ها نیز در سطوح مختلف می تواند توسط سیستم هوشمند انجام شود.کنترل کلی خاموش و روشن از داخل یا خارج منزل و یا کنترل دقیق دورهای تند ، متوسط و آهسته بصورت خودکار امکان پذیر است.صرفه جویی انرژی در این حالت بسیار چشمگیر است و سیستم هوشمند می تواند ظرفیت کار کرد فن کوئل ها را برای زمانی که در خانه حضور ندارید، کاهش دهد. یکی از دوست داشتنی ترین کنترل های سیستم هوشمند این است که در هنگام استراحت شبانه که روی تخت خواب هستید، بدون اینکه از بستر خود برخیزید بتوانید سیستم سرمایشی یا گرمایشی را توسط موبایلتان کنترل کنید.

 

کولرهای آبی یا گازی

 

 

 

 

کنترل این تجهیزات بوسیله مانیتور لمسی، ریموت کنترل، تلفن، موبایل و تبلت از داخل یا خارج منزل بسیار لذت بخش است.می توانید چند دقیقه  قبل از رسیدن به منزل ، با استفاده یکی از روش های فوق، سیستم سرمایشی یا گرمایشی خانه خود را روشن کنید تا در لحظه ورود، هوایی مطبوع و دلچسب داشته باشید.

 

سیستم گرمایشی

 

 

 

 

کنترل تأسیسات گرمایشی مانند: پکیج، شوفاژ، فن کویل ها و یا گرمایش از کف، همگی می تواند بوسیله سیستم هوشمند انجام شود. با هر چه پیشرفته تر شدن تجهیزات گرمایشی نیاز به کنترل آنها توسط سیستم هوشمند بیشتر احساس می گردد و تفاوت کیفیت کنترل بین دو حالت سنتی و هوشمند بسیار بوده و کاملاٌ قابل لمس است.

کنترل تأسیسات

 

موتورخانه

 

 

 

 

با بکار گیری سیستم هوشمند شما می توانید موتورخانه ساختمان را در هر سطح مورد نیاز کنترل کنید. پایین ترین سطح کنترل شامل یک خروجی هوشمند بوده و برای خاموش و روشن کردن موتورخانه از راه دور کاربرد دارد. این قابلیت بخصوص برای پروژه های ویلایی بسیار مفید است ، تصور کنید در یک روز زمستانی، فقط کافیست چند ساعت قبل از مراجعه به ویلایتان موتورخانه را توسط تلفن ثابت یا موبایل از راه دور روشن کنید. در سطوح بالاتر کنترل، می توانید همه پمپ ها و نحوه عملکردتجهیزات موتورخانه را توسط سیستم هوشمند تحت کنترل داشته باشید.

 

تصفیه و گرمایش استخر

 

 

 

 

 

 

با داشتن سیستم هوشمند می توانید همه تجهیزات استخر را بطور کامل کنترل کنید و دیگر نیاز به تابلوهای برق معمولی نیست حتی موضوعاتی مانند کلر زنی با روشهای مشابه در تصفیه آب، همگی می توانند به سادگی با منوهای فارسی از روی مانیتور مربوطه تنظیم و اجرا شوند.

 

اگزاست فن و تجهیزات تهویه

 

 

 

 استفاده از سانتریفیوژها یا هر نوعی از اگزاست فن و هواکش در استخر و یا در سرویس بهداشتی در ساختمان های بزرگ می تواند به سادگی تحت کنترل سیستم هوشمند درآمده و ضمن صرفه جویی بسیار انرژی ،

در افزایش طول عمر این تجهیزات  تاثیر شگرفی داشته باشد استفاده از سیستم های کنترل و پایش زماندار ، وابسته به سنسور و یا هر نوع مدار فرمان صنعتی توسط سیستم هوشمند به سادگی و بدون محدودیت امکان پذیر است.

 

 

 

آبیاری اتوماتیک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یکی از جذابیت های سیستم هوشمند کنترل اتوماتیک آبیاری فضای سبز ساختمان است.کنترل شیرهای برقی، فواره ها، آبشار، آبنما و موارد مشابه همگی توسط این سیستم امکان پذیر است ودر پروژه های آپارتمانی برای داشتن این قابلیت ها بهتر است دستگاه دیگری نیز در قسمت مشاعات در نظر بگیریم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات ما


خانه هوشمند چیست؟
 • 22
 • ژوئن
 • خانه هوشمند چیست؟

  خانه هوشمند   اكنون كه سالها از دست‌يابي بشر به تكنيك‌هاي اتوماسيون صنعتي مي‌گذرد و حتي قريب به سه دهه از ابتدايي‌ترين ...

  امکانات خانه هوشمند
 • 23
 • ژوئن
 • امکانات خانه هوشمند

  در ابتدا و هنگام ورود به خانه هوشمند، ابتدا کارت مخصوص را روی دستگاه کارت خوان قرار می دهید. سیستم هوشمند، همزمان با ...

  مراحل هوشمند سازی
 • 23
 • ژوئن
 • مراحل هوشمند سازی

    1) مشاوره و طراحی    مهمترین علت بروز مشکل در ساختمان های هوشمند، اشتباه در مرحله مشاوره هوشمندسازی و طراحی است. معمولاً کسری ...

  رزومه خانه هوشمند هگسا
 • 26
 • ژوئن
 • رزومه خانه هوشمند هگسا

  برای دریافت رزومه کامل پروژه های انجام شده در سطح کشور اینجا کلیک کنید. ردیف نام مالک آدرس پروژه تعداد واحد 1 آقای فلاح ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  ۰۹۱۲۱۸۱۹۹۷۰

  ادرس

  قزوین،بلوار شهید لشگری (سرتک)، نبش پردیس چهارم، ساختمان افق، طبقه ۵، واحد ۱۴