سیستم امنیتی

سیستم امنیتی

سیستم امنیتی

اعلام سرقت:

 

سیستم اعلام سرقت هِگسا دارای دو مدل اعلام سرقت پر ظرفیت می باشد، اعلام سرقت خارج از خانه و تنها در خانه، که هریک بنا به نیاز توسط خود مشتری قابل فعال و غیرفعال کردن است. مدل خارج از خانه برای زمان های عدم حضور در منزل طراحی شده است. این دزدگیر قابلیت تنظیم فوق العاده بالایی دارد به این شکل که مصرف کننده متناسب با نیاز خود می تواند آن را برای هر قسمت از منزل فعال نماید. در واقع این شما هستید که تعیین می کنید دزدگیر در کدام قسمت از خانه فعال باشد و برای تغییر آن یا فعال کردن دزدگیر در تمام خانه نیازی به تغییر سخت افزاری ندارید بکله بوسیله نرم افزارهای بسیار پیشرفته ولی آسان این کار به سادگی توسط کاربر صورت می گیرد.

اما امتیاز این نوع سیستم اعلام سرقت نسبت به سیستم های متداول بازار چیست؟ ممکن است کابر در قسمتی از منزل خود، یک حیوان خانگی داشته باشد و یا در صورتی که در منزل خود یک سوئیت مهمان داشته باشد بخواهد دزدگیر این قسمت در زمان عدم حضور خودش در منزل، فعال نباشد و یا به هر دلیل دیگری نیاز به فعال شدن دزدگیر در تمام منزل وجود نداشته باشد بنابراین به سادگی می توان دزدگیر را فقط در قسمت های مورد نیاز فعال کرد. بعنوان مثال در مورد سوئیت مهمان که در بالا گفته شد، شما می توانید از منزل خارج شوید و دزدگیر را در تمام منزل خود فعال کرده باشید در حالیکه مهمان شما در قسمت سوئیت حضور دارد و دزدگیر این قسمت غیرفعال است.

 

عکس العمل های دزدگیر:

 

چنانچه در زمان عدم حضور شما، ورود غیرمجازی به منزل اتفاق بیفتد،سیستم هوشمند هِگسا بلافاصله عکس العمل های از پیش تعیین شده توسط شما را انجام خواهد داد. به عبارتی می توانید هریک از این عکس العمل ها را از طریق نرم افزار مانیتور لمسی به سادگی فعال یا غیرفعال نمایید. این عکس العمل را با هم بررسی می کنیم:

1) آژیر خطر:

به محض ورود سارق به منزل آژیر خطر به صدا درآمده و طی مدتی که در منزل حضور دارد خاموش نخواهد شد. پس از متواری شدن سارق، به اندازه مدت زمان تعیین شده توسط کابر، به آلارم خود ادامه داده وسپس خاموش می شود. درصورت برگشتن مجدد سارق، این عملیات مجدداً تکرار خواهد شد.

2) تلفن کننده(تماس تلفنی):

سیستم هوشمند هِگسا ، همزمان با به صدا درآوردن آژیرخطر، اقدام به تماس تلفنی خودکار با شماره های از قبل تعیین شده می نماید. این شماره ها توسط خود کاربر تنظیم می گردد و می تواند تا 9 شماره متفاوت باشد که سیستم یک به یک با آنها تماس گرفته و بصورت شفاهی پیغام خود را پخش می کند

3) فلاشرچراغها:

پردازش همه قابلیت ها در سیستم هوشمند هِگسا بصورت مجتمع و یکپارچه صورت می گیرد بطور مثال کنترل روشنایی ها توسط همان سیستمی انجام می گیرد که کنترل اعلام سرقت را به عهده دارد. بنابراین قابلیت های جانبی متعددی در اختیار کاربر قرار می گیرد. یکی از این قابلیت ها امکان فلاشر چراغها در زمان بروز سرقت است. یعنی به محض ورود سارق به منزل، همه چراغهای واحد، شروع به روشن و خاموش شدن متوالی(چشمک زدن) کرده و با جلب توجه همسایه ها سعی در فراری دادن سارق می کند.

 

نحوه استفاده از سیستم اعلام سرقت:

 

پس از اینکه یکبار تنظیمات مورد نیاز انجام شد، کافی است در هنگام خروج از واحد، روی مانیتور لمسی، کلید خروج را زده و خارج شوید. سیستم هوشمند هِگسا در نهایت سادگی وصف ناپذیر، سناریو خروج از واحد را بصورت اتوماتیک انجام می دهد و براساس تنظیماتی که قبلاً توسط شما صورت گرفته به این شکل اقدام می کند، ابتدا مانیتورهای لمسی را قفل می کند و شروع به شمارش معکوس می نماید. شما فرصت کافی دارید تا پس از برداشتن لوازم شخصی مورد نیاز، منزل را ترک کنید. سپس همه چراغ ها را خاموش می کند. شدت کارکرد فن کویل یا هر سیستم سرمایشی و گرمایشی دیگر را به منظور کاهش مصرف انرژی، کم می کند. پرده های برقی بسته می شوند. شیربرقی گاز را قطع می کند و دزدگیر را در حالت فعال قرار می دهد. مهم نیست که شما حضور ندارید، سیستم  هِگسا براساس تنظیمات قبلی، باغچه ها را آبیاری می کند و رأس ساعت تعیین شده قبلی، تعداد دلخواهی از چراغ های داخل منزل، نما یا محوطه را روشن و در زمان معین آنها را خاموش می کند. در زمان عدم حضور شما در منزل، سیستم هِگسا منتظر فرمان های شما از راه دور توسط تلفن یا تبلت می ماند و به محض ارسال فرمان توسط شما، آنها را اجرا می کند. می توانید نیم ساعت قبل از رسیدن به منزل، سیستم سرمایشی یا گرمایشی منزل را فعال کنید تا در لحظه رسیدن شما به منزل، دمای آن مطبوع و لذت بخش باشدو… بنابراین ملاحظه می کنید که با داشتن سیستم هوشمند هِگسا ، خروج شما از منزل چقدر ساده و سریع اتفاق می افتد. و به همین سادگی سیستم اعلام سرقت(دزدگیر) بصورت خودکار فعال می شود. و اما در زمان بازگشت به منزل کافی است کارت هوشمند خود را روی دستگاه کارتخوان که در بیرون خانه تعبیه شده است قرار دهید. بلافاصله دزدگیر غیرفعال می شود و سناریو بازگشت به خانه، عکس زمان خروج، توسط سیستم بصورت اتوماتیک اجرا می شود. کنترل بسیار پیشرفته منزل شما، توسط سیستم هِگسا به سادگی انجام می شود. از تکنولوژی های روز لذت ببرید.

 

 

 

 

 

اعلام نشت گاز :

 

یکی دیگر از قابلیت های ایمنی سیستم هوشمند هِگسا قابلیت تشخیص نشت گاز مصرفی در خانه است. جانمایی سنسورهای نشت گاز با کیفیت عالی در هر قسمت از خانه که انشعاب گاز در آن وجود داشته باشد مثل آشپزخانه، مطبخ یا فضای مشرف به شومینه، این اطمینان را ایجاد می کند که در صورت بروز نشتی، بلافاصله سیستم هوشمند هِگسا از آن مطلع شده و اقدامات لازم را بصورت خودکار انجام دهد. از جمله قطع شیربرقی گاز که در واحد مسکونی، در قسمت ورودی اصلی گاز (بعد از قطع کن دستی) بر روی لوله انتقال گاز نصب می گردد. این عکس العمل از پیشرفت نشت گاز جلوگیری بعمل می آورد و از انفجار احتمالی جلوگیری می کند. همزمان با قطع شیرگاز، آژیر خطر نیز به صدا در آمده و توجه ساکنین و همسایه ها را جلب می کند همچنین مانند سایر مسائل ایمنی یا امنیتی، سیستم هوشمند اقدام به اطلاع رسانی شفاهی از طریق تماس تلفنی با شماره های از قبل تعیین شده کرده و در خواست کمک می نماید. یکی از عکس العمل های ویژه و منحصر به فرد سیستم هوشمند هِگسا در زمان وقوع نشت گاز، غیرفعال کردن روشنایی ها است. یعنی هر چراغی که روشن باشد، روشن نگه داشته می شود و هر چراغی که خاموش باشد نیز خاموش نگه داشته می شود تا بر اثرکلیدزنی و جرقه ناشی از آن، انفجار رخ ندهد. این حالت تا زمانی که مالک، وضعیت عادی را به سیستم اعلام نکرده ادامه پیدا خواهد کرد. برای اعلام وضعیت عادی به سیستم هوشمند کافی است به سراغ مانیتور رفته و کلید Reset را فشار دهید تا وضعیت روشنایی اتوماتیک مجدداً برقرار شود.

 

اعلام حریق :

 

در مورد سیستم اعلام حریق توجه به یک نکته بسیار مهم است و آن اینکه نوع سنسورها و نحوه کابل کشی و همچنین جانمایی آنها در یک پروژه الزاماً باید منطبق بر استانداردهای آتش نشانی کشور باشد. لذا این شرکت در ارائه این قابلیت به مسائل فوق بها داده و هیچ نقطه ضعفی از این جهت در سیستم وجود ندارد. یکی از ویژگی های اعلام حریق هِگسا قابلیت اتصال سنسورها به تابلوی هوشمند واحد و پنل اعلام حریق مرکزی ساختمان است. بعبارتی در صورت بروز حریق در یک واحد از آپارتمان، علاوه بر اینکه پنل اعلام حریق مرکزی عکس العمل نشان می دهد، سیستم هوشمند داخل واحد نیز وظایف خود را به نحو احسن انجام می دهد. بستن شیربرقی گاز که در قسمت ورودی اصلی هر واحد نصب شده است، به صدا درآوردن آژیرخطر سیستم هوشمند، اطلاع رسانی موضوع بصورت تلفنی به شماره های از پیش تعیین شده و گزارش حادثه برروی مانیتورهای لمسی داخل واحد از جمله این عکس العمل ها است.

 

شیر برقی گاز:

 

چنانچه در قسمت اعلام حریق و نشت گاز به آن اشاره شد، یکی از ضروریات ایمنی در سیستم هِگسا، استفاده از شیرهای برقی گاز است. شیربرقی گاز که در هر واحد، بعداز قطع کن دستی اصلی، بر روی لوله گاز نصب می گردد باید چند ویژگی مهم را دارا باشد:

1)درحالت عادی باز باشد(Normaly Open): پس از اینکه شیربرقی گاز توسط ساکنین بصورت دستی باز شد، در این حالت باقی می ماند و برای باز ماندن نیاز به برق نیست. بنابراین براثر قطع برق، گاز واحد شما قطع نخواهد شد.

2)بصورت دستی باز شود(Manual Reset): برای باز کردن شیربرقی لازم است در محل حضور داشته باشید و این شیر را بصورت مکانیکی با دست خود باز کنید. این قابلیت به این جهت طراحی شده است که کاربر براثر اشتباه، در صورت عدم حضور در منزل، نتواند آن را باز کند تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.(لازم به اشاره است شما می توانید تمام تجهیزات منزل را از راه دور توسط تلفن یا تبلت کنترل کنید)

3)ضد انفجار(Explosiou Proof): این شیر با مکانیسم سلونوید عمل می کند که در خارج مسیر گاز قرار دارد و همچنین با یک جریان ضعیف لحظه ای با ولتاژ 12 ولت عمل می کند لذا به لحاظ ایمنی بسیار قوی و قابل اطمینان است.

 

 

 

 

افتخارات معنوی:

 

مجموعه M&H مفتخر است که طی حدود یک دهه فعالیت خود، توانسته خانواده های بسیاری را از خطرآتش سوزی، انفجار گاز و سرقت لوازم منزل آنها نجات دهد و این همان دلیلی است که هرگز سیستم های هوشمند بدون تجهیزات ایمنی و امنیتی تولید نکرده و نخواهد کرد. هیچ انسانی گرانتر از جان و مال خود و خانواده اش ثروتی ندارد و بجاست که همه سازندگان ممکن در ایجاد ایمنی و امنیت در پروژه های خود توجه بیش از پیش داشته و این موضوع را در رده اول اولویت ها قرار دهند. دعای خیر مشتری همیشه بدرقه راه یک تولید کننده متعهد است. امیدواریم این موهبت گرانبها نصیب همه و از جمله خدمتگزاران شما در این شرکت باشد.

 

تلفن کننده:

 

بسیاری از حوادث در صورتی که در بدو وقوع از آنها مطلع شویم قابل پیشگیری هستند. لذا یکی از قابلیت هایی که سیستم هوشمند هگسا به آن اهمیت داده است، اطلاع رسانی شفاهی بوسیله تماس تلفنی می باشد. به ازای وقوع هر موضوع ایمنی و امنیتی، مثل حریق، نشت گاز، سرقت و … سیستم هوشمند بصورت خودکار با شماره های از پیش تعیین شده تماس برقرار کرده و اطلاع رسانی می کند. بطور مثال اگر یک آتش سوزی در منزل شما در حال شکل گیری باشد، در همان لحظات اول، سیستم هوشمند از آن مطلع شده و در صورتی که در منزل نباشید بلافاصله شما را خبر می کند. معمولاً در بیشتر آتش سوزی ها، شروع یک حریق بسیار کند و با گذشت زمان همراه است و اگر سریعاً به منزل مراجعت کنید قطعاً قابل کنترل می باشد.

مدت ها پس از ارائه این قابلیت با پیشنهاد یکی از مشتریان خود، قابلیت تلفن کنندگی را توسعه دادیم و آن را شامل مسائل دلخواه مشتری نیز قرار دادیم. بعنوان مثال یکی از مشتریان، در منزل خود از پدرسالخورده اش که ناراحتی قلبی داشت نگهداری می کرد و پیوسته نگران این موضوع بود که در زمان عدم حضور وی در منزل چنانچه عارضه ای برای پدرشان پیش آمد کند چگونه می توان از آن مطلع گردد؟! طراحان M&H ، با تعبیه یک کلید برروی مانیتور سیستم هوشمند این مسأله را حل کردند. حال در صورت بروز هر اتفاقی که پدرسالخورده نیاز به کمک داشت فقط کافی بود آن کلید را فشار دهد. سیستم بصورت اتوماتیک با شماره های معین تماس گرفته و درخواست کمک می کرد.

 

ارسال پیام برای گوشی های هوشمند از طریق سیم کارت:

 

 

 

 

ممکن است تماس تلفنی به دلیل ترافیک مخابرات امکان پذیر نباشد بنابراین قابلیت دیگری به سیستم هوشمند افزوده شد که بتواند از طریق یک سیم کارت همزمان با تماس های تلفنی، پیغام های درخواست کمک و گزارش ها را بصورت SMS نیز ارسال کند. درصورتی که گوشی هوشمند شما دارای نرم افزار های کنترل از راه دور باشد، این پیغام ها بصورت تصویری در صفحه مربوطه بر روی گوشی شما نیز نمایش داده می شود. این پیغام ها می تواند شامل کلید مسائل ایمنی و امنیتی باشد بنابراین در پاسخ به این شبهه که اگر منزل مورد سرقت توسط یک سارق حرفه ای قرار بگیرد و خط تلفن منزل شما توسط او قطع شده باشد چگونه سیستم می تواند شما را مطلع کند، باید گفت سیستم هوشمند از طریق سیم کارتی که در دستگاه تعبیه شده است نیز می تواند این مسئولیت را بدون نیاز به خط تلفن ثابت انجام دهد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات ما


خانه هوشمند چیست؟
 • 22
 • ژوئن
 • خانه هوشمند چیست؟

  خانه هوشمند   اكنون كه سالها از دست‌يابي بشر به تكنيك‌هاي اتوماسيون صنعتي مي‌گذرد و حتي قريب به سه دهه از ابتدايي‌ترين ...

  امکانات خانه هوشمند
 • 23
 • ژوئن
 • امکانات خانه هوشمند

  در ابتدا و هنگام ورود به خانه هوشمند، ابتدا کارت مخصوص را روی دستگاه کارت خوان قرار می دهید. سیستم هوشمند، همزمان با ...

  مراحل هوشمند سازی
 • 23
 • ژوئن
 • مراحل هوشمند سازی

    1) مشاوره و طراحی    مهمترین علت بروز مشکل در ساختمان های هوشمند، اشتباه در مرحله مشاوره هوشمندسازی و طراحی است. معمولاً کسری ...

  رزومه خانه هوشمند هگسا
 • 26
 • ژوئن
 • رزومه خانه هوشمند هگسا

  برای دریافت رزومه کامل پروژه های انجام شده در سطح کشور اینجا کلیک کنید. ردیف نام مالک آدرس پروژه تعداد واحد 1 آقای فلاح ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  ۰۹۱۲۱۸۱۹۹۷۰

  ادرس

  قزوین،بلوار شهید لشگری (سرتک)، نبش پردیس چهارم، ساختمان افق، طبقه ۵، واحد ۱۴